ENG

Aktuálně

Akcept byl promítán na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně

Vytáhli jsme ze skříně hotovou raritu - střihovou skladbu připravenou na papíře tak, jak jsme s ní pracovali se střihačkou a dramaturgem na začátku střihových prací filmu. Před Vánocemi si nás pozvali na naši alma mater Fakultu multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně na promítání a debatu s tvůrci. Tahle projekce byl pro nás takový vánoční dárek a děkujeme za pozvání.

Akcept nově online ke zhlédnutí

Film Akcept  je nyní nově online ke zhlédnutí. Streamovat i stahovat ho je možné z platfromy DAFilms. Film si tak můžete pustit sami na počítači nebo ho i promítat pro své přátelé. 

Akcept ve vašem kině

Film Akcept prošel od své premiéry minulý rok různými festivaly, přehlídkami a samostatnými projekcemi. Nyní si Akcept můžete promítnout i ve vašem kině. Veškeré produkční i technické informace o filmu najdete v distribučním listu. Budeme se těšit, až nám napíšete na hello@gnomonfilm.com!

Akcept ve Zlíně

Akcept se vrací domů. Začátkem října jej uvedeme ve Zlíně! Právě zde se režisér filmu Jan Hubáček narodil a studoval režii na Fakultě multimediálních komunikací UTB, která celý projekt také podpořila a napomohla jej nastartovat. Jsme tedy velmi rádi, že můžeme Akcept v závěru kino distribuce uvést i ve Zlíně.
Projekce proběhne dne 4. 10. 2017 v 18.30 v kině Golden Apple Cinema, Zlín.

Akcept na Ostrava Days 2017

Akcept bude uveden jako součást doprovodného programu Ostravských dnů 2017 – největšího festivalu soudobé hudby v Česku. Projekce proběhne v neděli 27.8. v 15:00 v kině Cineport, Ostrava. Těšíme se na Vás!

Akcept na festivalu LUHOvaný Vincent

Filmový festival LUHOvaný Vincent uvede v neděli 2. července 2017 Akcept v rámci svého programu (událost zde). Letní festival se odehrává přímo v srdci lázní Luhačovice a reflektuje svým programem umělecké dění. Srdečně vás všechny zveme na projekci, která se koná ve 14:00 v Kině Elektra.

Akcept míří do Jihlavy

Film Akcept se již ve středu 14.6.2017 dočká projekce v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, v rámci výstavy Vlákna, klubka, tkaniny (událost zde). Nenechte si s námi tento program ujít! Začínáme v 17:00, vstup zdarma

Akcept: Hudba, pred ktorou sa nedá ujsť

Akcept označila jako hudbu, před kterou se nedá utéct, ve své recenzi Dominika Moravčíková z 25fps. Recenzi si můžete přečíst zde a svůj vlastní názor na Akcept vyjádřit třeba hodnocením či komentářem na ČSFD

KINO + KNIHOVNA = KULTURA + KVALITA

Zveme vás na aktuální pražskou projekci filmu Akcept, který v rámci svého pravidelného cyklu Film a hudba uvede Městská knihovna v Praze. Projekce se uskuteční v malém sále ve středu 22. března 2017 od 19 hodin. Po filmu bude následovat moderovaná beseda s režisérem Janem Hubáčkem. 

První letošní projekce filmu Akcept

První projekce Akceptu v novém roce 2017 se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna od 19:00, a to ve stylovém prostoru slovenského kulturního klubu Klub Lúč. Na projekci a následnou debatu s režisérem Janem Hubáčkem srdečně zveme všechny z Trenčína i ty, kteří budou mít právě cestu kolem.

Podpořte Akcept v anketě o film roku 2016

Pomozte Akceptu získat Cenu filmových fanoušků! Využijte možnost zúčastnit se hlasování a zapojte se do ankety ČSFD v rámci Výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev. Hlasovat můžete na www.csfd.cz/cesky-lev. Děkujeme!

AKCEPT NA EXPOZICI NOVÉ HUDBY

Zveme všechny příznivce Akceptu v pátek 21. října do Besedního domu v Brně, kde od 22:30 proběhne večírek s projekcí Imaginary Concerts – Accept Party. Akcept bude uveden v rámci mezinárodního hudebního festivalu Expozice nové hudby, jehož 29. ročník proběhne v Brně ve dnech 19. – 23. října 2016. Festival vytváří místo k poslechu neotřelých poloh „tradičních“ hudebních forem a prostor zde dostane nejen Akcept, ale také Lucie Vítková, která bude přítomna v PRAHA/Fórum pro architekturu a média jako on-line DJ přímo z New Yorku!

PRAŽSKÁ PREMIÉRA AKCEPTU

V úterý 18. října bude Akcept poprvé představen pražskému publiku. Vršovické Kino Pilotů pečuje o vkus svého publika a vedle komerční tvorby se zaměřuje také na artové snímky. Jeho pozornosti tudíž neunikl ani Akcept, který zde bude uveden od 19:30. Projekce se zúčastní delegace tvůrců, režisér Jan Hubáček s producentkou Zdeňkou Kujovou, kteří rádi zodpoví všechny divácké dotazy.

AKCEPT ZAVÍTÁ DO RODNÉHO MĚSTA LUCIE VÍTKOVÉ

Jedinečná šance zhlédnout Akcept přímo v Blansku, odkud protagonista pochází, a současně si prohlédnout místa, kde probíhala část natáčení, se naskytne ve čtvrtek 6. října v 18 hodin v Kině Blansko.  Akcept zde bude uveden v rámci festivalu současného divadla, hudby a umění Kolotoč, jenž pořádá místní amatérské multižánrové Divadlo Kolárka. Na promítání nebude chybět ani režisér dokumentu Jan Hubáček.

Slovenská premiéra Akceptu na Cinematik Film Festival již na další týden!

Mezinárodní slovenský festival Cinematik Film Festival 2016, který se koná 13. - 18. září 2016 v Piešťanoch se rozhodl odpromítat Akcept, děkujeme! Programový koordinátor pan Steranka nám mj. napsal: „Akcept je výnimočný film, najmä svojou témou a charizmatickou hlavnou postavou, ktorá sa nenechá strhnúť prúdom lacnej popularity a razí si svoju, aj keď omnoho ťažšiu, cestu.“  Těšíme na Slovensko!
http://www.cinematik.sk/

Fotografie ze slavnostní premiéry

Ve středu 1. 6. proběhla v brněnském kině Scala slavnostní premiéra Akceptu za účasti hlavních tvůrců filmu. Ústřední protagonistka filmu, hudební skladatelka Lucie Vítková se kvůli svému studijnímu pobytu v New Yorku večera fyzicky zúčastnit nemohla. Byla však přítomná díky zvukově obrazové instalaci ve foyer kina, která probíhala přes skype. Diváci a performerka tak spolu mohli vzájemně komunikovat. Následná after party se konala v areálu kavárny Morgal v Místodržitelském paláci.

Fotky z průběhu celého večera si můžete prohlédnout na našem facebooku.

Akcept byl uveden v New Yorku!

Akcept měl PŘEDPREMIÉRU V NEW YORKU v rámci Eurasian Film Festival 24. května 2016 jako jediný celovečerní dokument pod záštitou Czech Center New York.

Lucie Vítková byla u toho, v New Yorku totiž nyní studuje na Columbia University. Premiéra měla skvělou atmosféru a Lucii udělaly radost především chytré a trefné dotazy diváků.

Rozhovor na Radiu R

Rozhovor s režisérem Janem Hubáčkem v pořadu Thálie na provázku na Rádiu R. O téměř pětiletém vzniku filmu, soudobé vážné hudbě, současném stavu dokumentárního filmu a dalším v archivu zde: mixcloud

Slavnostní premiéra - 1. června 2016

V Univerzitním kině Scala v Brně. Máte už lístek na slavností premiéru 1. 6. v Kině Scala? Stačí si rezervovat místa v našem formuláři. Rezervujte si závazně lístky dopředu, počet míst zdarma je omezen. Vstupné na místě 90 Kč. Po filmu následuje afterparty na nádvoří kavárny Morgal a Místodržitelského paláce. Těšíme se na viděnou.

Akcept poprvé promítán na Slovensku

Slovenský festival Drienok v obci Mošovce nedaleko Turčianských Teplic poprvé promítne film Akcept na slovenské půdě. Projekce proběhne v pátek 1. července ve 23:00 a režisér Jan Hubáček bude na ní osobně přítomen. Srdečně vás zveme na openair promítání!

Poděkování

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna
a Fakulty multimediálních komunikací UTB.

Fakulta multimediálních komunikací, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Statutární město Brno
Ostravské centrum nové hudby
The Royal Conservatory of The Hague

Pro média

Kontakt

GNOMON Production s.r.o.
Štefánikova 560/38a
612 00 Brno
Česká republika


+420 721 933 262
www.akceptfilm.cz
www.gnomonfilm.com